Sidabras – taurusis metalas, kuris išsiskiria dailiu atspalviu ir subtiliu spindesiu. Dėl pastarųjų savybių jis naudojamas papuošalų gamybai. Išvaizda, kuria suteikia sidabro spindesys ir atspalvis – atima amą, tačiau sidabro gaminių valymas dažnai būna komplikuotas. Bėgant laikui šis taurusis metalas praranda savo reprezentatyvią išvaizdą, juoduoja, tamsėja ir apsineša, tad šios sidabro savybės daugeliui sukelia baimę. Dažniausiai tam įtakos turi netinkama sidabro gaminių priežiūra ir laikymas. Todėl mes pasidalinsime patarimais, kaip gražinti sidabro gaminiams jų pradinę išvaizdą.

Sidabro gaminių valymas – nesudėtingas procesas, tai lengvai galite atlikti patys, namų sąlygomis. Pateikiame kelis populiarius patarimus:

Soda geba išvalyti daug ką, tad ne išimtis – sidabro gaminiai. Sumaišykite valgomąją sodą su vandeniu, padarykite tirštą košelę. Ją dėkite ant dantų šepetėlio ir šveiskite sidabro gaminius. Proceso pabaigoje sidabro gaminius nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite.

Dantų pasta sidabro gaminius valo jų nesubraižydama. Valymo procesui naudokite dantų šepetėlį. Valymo judesiai turi būti švelnūs. Valymo proceso pabaigoje, sidabro gaminius nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite. Atkreipiame dėmesį, kad valymui nėra tinkama balinamoji dantų pasta.

Sidabro gaminius galima valyti ir su druska, bet elkitės itin atsargiai. Druska gali pažeisti sidabrinių gaminių paviršių, todėl rekomenduojame su ja valyti tik įsisenėjusias dėmes.

Naudodami pomidorų pastą sidabrinius gaminius valykite su dantų šepetėliu. Pomidorų rūgštis išgraužia sidabro gaminiuose įsisenėjusias dėmes ir nublizgina juos.

Pasigaminkite ūkinio muilo tirpalą. Litre vandens ištirpinkite ūkinio muilo (50g.). Tirpale mirkykite sidabro gaminius ir juos šveiskite dantų šepetėliu.

Šiam valymo procesui prireiks:  arbatinio šaukštelio druskos, folijos, baltojo acto (100 ml.), verdančio vandens (100 ml.), valgomojo šaukšto sodos bei nedidelio, gylesnio indelio. Pradžioje reikėtų indo dugną ištiesti folija (viršuje blizgi folijos pusė). Į indą suberkite sodą ir druską ir tuomet pilkite baltąjį actą ir verdantį vandenį. Atsargiai, nepažeidžiant folijos pamaišykite ir sudėkite sidabro gaminius. Nedėkite sidabro gaminių keliais sluoksniais! Visos sidabro gaminių dalys turi turėti sąlytį su folija. Laikykite 5 – 10 minučių. Vėliau nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.